راهنمای چیدن دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک و چیدن آن یکی از کارهای سختی است که انجام درست آن نیاز به ایده و خلاقیت دارد. ازآنجایی‌که اتاق خواب محل استراحت و خواب است؛ بنابراین چیدمان درست دکوراسیون بسیار مهم است. داشتن اطلاعات در مورد چیدمان دکوراسیون اتاق خواب در هنگام اجرای آن، کمک بسیاری به شما خواهد کرد. اگر شما دکوراسیون مناسبی را برای اتاق خود در نظر بگیرید، حتی با وجود فضای کم، اتاق شما بهترین دکوراسیون را خواهد داشت. اما سؤال اینجاست که اتاق خواب چطور چیده شود؟

 

نحوه چیدن وسایل اتاق خواب با متراژ کم

برای جیدن وسایل به بهترین نحو رعایت کردن نکاتی لازم است که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت. استفاده از ایده‌های جدید و به کار بردن خلاقیت باعث می‌شود که شما حتی با وجود فضای کم زیباترین طرح را برای اتاق خواب خود اجرا کنید و رضایت از دکوراسیون اتاق خواب کوچک در بالاترین حد باشد.

برای فضای سازی از پالت‌های رنگی استفاده کنید

برای فضاسازی و ایجاد یک محیط رؤیایی بهتر است که از یک پالت رنگی استفاده کنید. در هنگام استفاده از پالت رنگی به یاد داشته باشید که این کار باید به مقدار محدود انجام شود و همخوانی رنگ‌های وسایل داخل اتاق رعایت شود.

مکان مناسب برای تخت خواب خود انتخاب کنید

تخت خواب یکی از مهم‌ترین وسایلی است که داخل اتاق خواب قرار دارد و مکانی که قرار است تخت خواب در آنجا قرار بگیرد بسیار مهم است. این‌که تخت خواب شما چه مدل تخت خوابی باشد چندان مهم نیست، بهترین مکان برای قرارگیری تخت خواب درون اتاق جلوی پنجره و در سمت راست آن است.

این‌که تخت خواب یک‌نفره داشته باشید، تخت خواب دونفره باشد باید آن را در بهترین مکان اتاق خود قرار دهید تا اتاق زیبایی داشته باشید. برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک اگر تخت خواب شما مدرن اما ساده باشد نتیجهٔ بهتری خواهد داشت.

تخت خواب ساده در کنار دیگر وسایل مکمل آن زیبایی اتاق را بیشتر از قبل خواهد کرد.

اهمیت نور طبیعی در اتاق خواب

اتاق شما هرچقدر هم که مرتب باشد اما بدون نورپردازی مناسب، زیبایی چندانی نخواهد داشت. به همین خاطر استفاده از نور طبیعی در نتیجهٔ کار بسیار تأثیرگذار خواهد بود. برای این کار بهتر است از پرده کمتری در اتاق استفاده شود. یا اینکه به‌جای استفاده از پرده‌های معمولی و ضخیم، از پرده نازک یا کرکره‌ای استفاده کنید. مطمئن باشید با انجام این کار رضایت شما از دکوراسیون اتاق خواب کوچک خودتان بیشتر خواهد شد.

عدم استفاده از وسایل تزئینی زیاد

وسایل تزئینی اگرچه باعث زیبایی اتاق می‌شوند اما استفاده بیش از حد از آنها فقط باعث شلوغی بیش از حد اتاق خواهد شد. به‌خصوص اگر فضای اتاق کم باشد. برای اینکه فضای اتاق شلوغ و درهم برهم نشود، بهتر است وسایل اضافی حذف شوند و تنها وسایلی داخل اتاق باشند که ضروری هستند و جنبهٔ تزئینی ندارند. البته این بدین معنی نیست که شما اصلاً از وسایل تزئینی استفاده نکنید؛ بلکه باتوجه‌به مقدار فضایی که در اتاق دارید از آنها استفاده کنید.

همچنین بخوانید: میز تلویزیون و سوالاتی که هنگام خرید آن پیش می‌آید

از قفسه داخل دیواری استفاده کنید.

استفاده از قفسه دیواری باعث می‌شود که فضای داخلی اتاق بیشتر به نظر برسد و کمبود جایی احساس نشود. همچنین این کار باعث می‌شود که وسایل کمتری در سر راه قرار بگیرند. با استفاده از قفسه می‌توانید وسایل را بدون اینکه جلوی راه شما باشند، بچینید و فضای دکوراسیون اتاق خواب کوچک را خوشگل‌تر نمایید.

استفاده از مبل و صندلی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

یکی از وسایلی که در اتاق خواب قرار می‌گیرد مبل یک‌نفره است. اما این کار وقتی باید انجام شود که اتاق به‌اندازه کافی فضا داشته باشد. استفاده از مبل در اتاق خواب کوچک فقط باعث شلوغی خواهد شد. البته شما می‌توانید از یک مبل ساده استفاده کنید تا فضای کمتری را اشغال نماید. یا اینکه شما می‌توانید به‌جای استفاده از مبل، از صندلی استفاده کنید که هم جای کمتری می‌گیرد و هم جایی برای نشستن در اتاق فراهم می‌کند.

 

استفاده از دراور و کمد

دراور که یکی از وسایل مهم سرویس خواب است، برای مرتب‌سازی و قراردادن لباس و دیگر وسایل است که وجود آن بسیار حائز اهمیت است. ازاین‌رو همیشه بعد از تخت خواب، خرید دراور برای اتاق خواب در رتبه دوم بوده است. چنانچه با فضای کم در اتاق روبه‌رو هستید، بهتر است که از خرید دراور تجملاتی خودداری کنید و صرفاً یک دراور ساده که بیشترین هماهنگی را با دکوراسیون اتاق خواب کوچک شما دارد خریداری کنید.

استفاده از کمدهای ایستاده هم به دلیل جای‌گیری زیاد برای اتاق‌های کوچک توصیه نمی‌شود. شما می‌توانید به‌جای خرید کمد، از کمدهای دیواری استفاده کنید که هم فضا را اشغال نکند و هم جایی برای چیدن وسایل خود داشته باشید.

همچنین بخوانید: نکاتی که هنگام خرید مبل تخت خواب شو باید به آن‌ها توجه کرد

زیباسازی اتاق با کاغذ دیواری

وجود فضایی ساده و بی‌روح نه‌تنها باعث به‌وجودآمدن یک دکوراسیون زشت خواهد شد؛ بلکه آسایش و راحتی هنگام خواب را از فرد می‌گیرد. به همین خاطر استفاده از کاغذ رنگی برای دیوارهای اتاق باعث می‌شود تا دکوراسیون اتاق خواب کوچک جذاب‌تر شود و فضای آرامش بخشی را به اتاق منتقل نماید.

هماهنگی بین کاغذ دیواری و دیگر وسایل اتاق باعث می‌شود فضای اتاق بهتر دیده شود و شما یک دکوراسیون بی‌نقص داشته باشید.

نتیجه‌گیری

چیدمان دکوراسیون در اتاق‌های کوچک درصورتی‌که بدون درنظرگرفتن یک سری قواعد باشد چیزی جز زشتی در پی نخواهد داشت. ازاین‌رو دکوراسیون اتاق خواب کوچک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. درصورتی‌که فضای اتاق خواب شما کم است بهتر است با رعایت یک سری نکات، چیدمان وسایل آن را به بهترین نحو انجام دهید تا نتیجهٔ دلخواه شما را به همراه داشته باشد. رعایت کردن نور، حذف وسایل اضافی، استفاده از وسایل با سایز متناسب با فضای داخل اتاق، انتخاب مکان مناسب برای وسایل از جمله نکاتی است که باعث به‌وجودآمدن یک اتاق خواب رؤیایی خواهد شد. به‌عنوان‌مثال استفاده از یک تخت خواب در کنار پنجره باعث خواهد شد تا زیبایی اتاق دوچندان شود. شما می‌توانید با رعایت نکات و قواعدی که در این مقاله گفته شد بهترین دکوراسیون اتاق خواب کوچک را بچینید و از آن بسیار لذت ببرید.